Grįžti
Naujienos

Su džiaugsmu parduota vasara

Vasara mums asocijuojasi su jūra, smėliu, saulės nubučiuotais kūnais ir atokvėpio akimirkomis nuo aušros ligi sutemų. Tiesa, ne visi vasarą trokšta atostogauti. Šiuolaikiniai moksleiviai vasaros atostogų dienas mielai išmaino į darbą įmonėje, kurioje dirba ir jų tėvai.

„ACME” įmonių grupė jau trečius metus iš eilės organizuoja projektą, kurio metu vasarai įdarbinami darbuotojų vaikai. Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti jaunimą dirbti ir gyventi Lietuvoje, parodyti realias darbo vietas. „Prieš trejus metus darbuotojai pradėjo mums siūlyti, kad vaikai galėtų vasarą padirbėti ir pamatyti, kaip uždirbami pinigai, ką veikia tėvai, išėję į darbą. Iš pradžių nežinojome, koks bus įsitraukimas, bet greitai supratome, kad norinčių vasarą padirbėti vaikų yra gerokai daugiau nei mes galime jų įdarbinti”, – sakė „ACME” įmonių grupės Personalo vadovė Rasa Buožienė. Anot jos, patys vaikai, gerokai prieš prasidedant vasaros atostogoms, tėvų klausia, ar šiemet įdarbinimo projektas vėl bus tęsiamas. Vaikai į darbą ateina noriai, „degančiomis” akimis, sparčiai darbuojasi pakuodami arba surinkdami prekes sandėliuose bei atlikdami kitus darbus. „Vaikai, dirbdami pas mus, pasijaučia suaugusiais, pradeda suvokti, kas yra tikras darbas, ugdomas jų atsakomybės jausmas ir kompetencijos. Jie vasaros metu ne tik užsidirba savo vaikiškoms svajonėms, tačiau užmezga ir glaudesnius santykius su tėvai, lengviau randa bendrų interesų”, – teigė Rasa Buožienė.

„Z” karta yra nepaprastai greita, sparčiai mokosi, yra imlūs informacijai, atviri ir pasitikintys savimi

Pasak Personalo vadovės, šis projektas duoda naudos ne tik vaikams, bet pačiai „ACME Grupei”. „Matydami, kaip dirba jaunoji karta, kuri vieną dieną pakeis darbo rinkoje dabar esančius žmones, pastebime tam tikras tendencijas. Taip vadinamoji „Z” karta yra nepaprastai greita. Šios kartos žmonės nebijo imtis veiklos, klysti ir vėl daryti iš naujo. Jie be sparčiai mokosi, yra imlūs informacijai, atviri ir pasitikintys savimi. Tiesa, skirtingai nuo kitų kartų, jie drąsiai reiškia savo asmeninius poreikius ir stengiasi darbą priderinti prie laisvalaikio”, – įžvalgomDarbo vietoje mokomasi komandiskumois dalijosi „ACME” įmonių grupės Personalo vadovė.

Vasaros darbas nėra sunkus, o dirbti tenka vos 4 valandas

Savo „parduotos” vasaros įspūdžiais pasidalijo ir vaikai šiuo metu besidarbuojantys „ACME Grupei” priklausančiose įmonėse. „Dirbdamas „ACMĖJE” išmokstu bendrauti su bendradarbiais, ugdau atsakomybę, kai renku prekes, skaičiuoju. Visai smagu dirbti kartu su tėvais, jie visai nemaišo”, – patirtimi dalijosi 16-metis Rokas Leonavičius. Pasak vaikino, bendrovėje jis dirba jau trečią vasarą, tačiau savo ateities su vasaros darbu nesieja, nes jam reikia fizinės jėgos, Rokas mieliau rinktųsi sėdimą darbą biure. 15-metė Iveta Macijauskaitė jau antrą vasarą darbuojasi „ACMĖJE”. Anot merginos, jai labiausiai patinka uždarbis, nes darbas nėra sunkus, o dirbti tenka vos 4 valandas per dieną. Dažniausiai jai tenka sutikrinti prekes ir jas vėl sudėti į dėžes. Automechanike svajojanti tapti mergina teigė, kad šią vasarą uždirbtus pinigus ketina išleisti motociklo vairuotojos pažymėjimo kursams.

„Čia dirbu jau antrą vasarą, kadangi man darbas „ACME Europe” sandelyje visai patiko, tai nutariau ir šiemet čia grįžti”, – sake 16-metė Saulė Gailiūnaitė. Merginos teigimu, jai patinka tai, ką daro, kiekvienais metais laukia galimybės vasarą padirbėti. „Nuo vaikystės svajojau tapti kasininke, manau, mano vasaros darbas „ACMĖJE” artimiausias svajonei, nes visą darbo dieną skenuoju prekes ir klijuoju lipdukus”, – šmaikštavo mergina.

„ACME Grupė“ – tai technologinius sprendimus bei produktus kurianti, gaminanti ir platinanti lietuviško kapitalo įmonių grupė. „ACME Grupė“ vienija įmones: „ACME Europe“, „ACC Distribution“ „AVAD Baltic“, „ACME Film“, „Servisa ICT“, „Audis“, „Agropro“, „Drąseikių karjeras“ ir kitas. Grupei priklausančios įmonės užsiima elektronikos ir buitinių prietaisų gamyba, platinimu bei remontu, taip pat filmų platinimu ir nišinių produktų gamyba. Per trejus metus „ACME Grupėje” vasaros metu buvo įdarbinti 39 moksleiviai.