Grįžti
Naujienos

Socialinė atsakomybė, kuri darbuotojams nuoširdžiai rūpi

Darbuotojų įtraukimas į socialinės atsakomybės veiklas tampa vienu svarbiausių elementų, padedančių pajusti pasitenkinimą darbu organizacijoje. Žmonės nori ne tik gerai atlikti pavestas užduotis, bet ir jausti pasitenkinimą organizacija, kurioje dirba, matydami jos pastangas padėti bendruomenėms, socialinės atskirties grupėms ar mažinant gamtos taršą, ir galėdami patys prie to prisidėti. „ACME Grupė“ jau šešerius metus iš eilės organizuoja unikalų renginį – „Gerų darbų mugę“, kurio esminis tikslas – darbuotojų įtraukimas į socialinės atsakomybės veiklą gana neįprastu būdu.

Post-pandeminiame pasaulyje atėjo laikas organizacijoms rodyti socialinės atsakomybės įsipareigojimus

„Harward Business Review“ autorius, socialinio poveikio strategijų tyrinėtojas, rašytojas, pranešėjas ir konsultantas Mark R. Kramer teigia, kad daug didelių įmonių kalba apie socialinį tikslą ir vertybių rinkinį arba apie tai, kaip jos rūpinasi savo darbuotojais ir kitais suinteresuotaisiais subjektais. „Post-pandeminiame pasaulyje atėjo laikas jiems įvykdyti šį įsipareigojimą. Tyrimai rodo, jog žmonės patiki, kad jų įmonė turi tikslą ir aiškias vertybes, tik tada, kai jie aiškiai mato, kad vadovybė priima sprendimus, kurie paaukoja trumpalaikį pelningumą, kad būtų laikomasi šių vertybių“, – teigia autorius. Be to, anot Mark R. Kramer, darbuotojai nesitiki ir nereikalauja, kad didžiosios įmonės imtųsi nepaprastų priemonių, kad padėtų daugeliui suinteresuotųjų šalių, tačiau jie viliasi, kad ryžtingi ir kūrybingi žingsniai, kurių organizacijos imasi šiandien, kad suteiktų neatidėliotiną pagalbą, nuspręs organizacijų rytojų.

Sėkmingos socialinės iniciatyvos gali būti sukurtos tuomet, kai žmonės tai daro savo noru ir jiems tai nuoširdžiai rūpi

Didmenine elektronikos įrenginių prekyba bei remontu, filmų gamyba ir platinimu, karjerų verslu, nekilnojamojo turto ir atsinaujinančių energijos projektų vystymu užsiimanti bendrovių grupė „ACME Grupė“ nuo 2016 m. aktyviai plėtoja socialinės atsakomybės strategiją, kuri paremta darbuotojų įtraukimu į šią veiklą. „Matome, kad galimybė darbuotojams prisidėti prie socialinės atsakomybės įgyvendinimo didina jų įsitraukimą į organizacijos veiklą, žmonės aiškiau jaučia pasitenkinimą savo darbu ir prasmę, kodėl jie tai daro. Socialinė atsakomybė suteikia darbuotojams galimybę pasinaudoti turimais įmonės ištekliais, kad padarytų gera. Mūsų patirtis rodo, kad darbuotojai turi erdvę patirti laimės jausmą, padėdami kitiems, realizuodami save per savanorystės veiklas“, – sakė bendrovių grupės „ACME Grupė“ direktorius Sergej Artemiuk.

Vakar geriems darbams per vieną vakarą „ACME Grupės“ darbuotojai paaukojo 94182 Eurų

Jam asmeniškai svarbu, jog organizacijoje darbuotojai plėtotų socialinę atsakomybę ir tai nebūtų vadovybės „nuleista“ veikla ar prievolė. „Manau, kad sėkmingos socialinės iniciatyvos gali būti sukurtos tik tuomet, kai žmonės tai daro savo noru ir jiems tai nuoširdžiai rūpi. Jau šešerius metus iš eilės mūsų biuro kieme darbuotojų organizuojama „Gerų darbų mugė“ man yra vienas įkvėpimo šaltinių, parodantis, kokie vieningi galime būti vardan bendro tikslo – paaukoti kuo didesnę sumą geriems darbams įgyvendinti. Šiais metais geriems darbams per vieną vakarą kartu paaukojome 94182 Eurų! Surinkta rekordinė suma per visą iniciatyvos gyvavimo laikotarpį“, – mintimis dalijosi Sergej Artemiuk.

Darbuotojų paaukotą sumą „ACME Grupės“ akcininkai padaugina iš 10

Plačiau apie „ACME Grupės“ darbuotojų šešerius metus iš eilės biuro kieme organizuojamą renginį „Gerų darbų mugę“ pasakojo „ACME Grupės Gerų darbų“ komandos vadovė Martina Juzėnė. Pasak jos, šios mugės metu vieni darbuotojai organizuoja įvairias įtraukiančias veiklas, o kiti – pramogauja ir aukoja pinigus. Vakaro pabaigoje, darbuotojų paaukotą sumą „ACME Grupės“ akcininkai padaugina iš 10. Gautoji pinigų suma tampa tų metų socialinės atsakomybės veikloms įgyvendinti skirtu fondu, kurį administruoja iš grupės darbuotojų savanoriškai suburta komanda. „Vakar buvome priblokšti mūsų darbuotojų ir akcininkų gerumu, nes per kelias valandas paaukota suma yra daugiau nei įspūdinga. 20 000 eurų jau tą patį vakarą pažadėjome skirti „Happimess“ labdaros vaikams iniciatyvai, kuri padeda sergantiems vaikams, o jos atstovai nuo pat renginio atsiradimo pradžios glaudžiai su mumis bendradarbiauja“, – sakė Martina Juzėnė.

Darbuotojai jaučiasi norintys ir galintys padėti kitiems

Anot „Gerų darbų“ komandos vadovės, kolegos ir jų šeimos kasmet laukia šio renginio, nes atmosfera ir visus persmelkiantis gerumo ir noro prisidėti jausmas tiesiog pulsuoja ore. Šiais metais darbuotojų ir jų šeimų laukė tradicija tapusios veiklos: bagažinių turgus, išradingi desertai, kolegų ruošiami kepiniai, azartiškas aukcionas, meno ir mokslo dirbtuvės. Taip pat muilo burbulai, arbatžolių turgelis, pramogos vaikams, partnerių siurprizai ir daug kitų staigmenų.

Darbuotojai renginio metu ne tik aukoja pinigus sunkiai sergančių vaikų šeimoms, kitoms socialiai jautrioms visuomenės grupėms. Jie taip pat prisideda prie tvarumo, daiktų prikėlimo antram gyvenimui iniciatyvų. „Mūsų žmonės jaučiasi norintys ir galintys padėti kitiems, tai jau tapo „ACME Grupės“ vidinės kultūros dalimi. Pagrindinė motyvacija – padėka, šypsenos ir jausmas, kad prisidėjai savo darbais ir padėjai tiems, kuriems tos pagalbos labai reikia. Mus visus labiausiai įkvepia tai, kad padėti kitiems galime kartu ir, kad daryti gerus darbus dar ir smagu“, – kalbėjo Martina Juzėnė. Ji pridūrė, kad ateityje „ACME Grupės Gerų darbų“ komanda daugiau dėmesio skirs tvarumo idėjų puoselėjimui.

Socialinės atsakomybės veikla plėtojama 4 kryptimis

„ACME Grupės Gerų darbų“ komandos vadovė Martina Juzėnė pasakojo, kad „ACME Grupė“ socialinės atsakomybės veiklą plėtoja 4 kryptimis. Viena iš šių krypčių – visuomenės atskirties mažinimas, kurioje fokusuojamasi į veiklas, padedančias mažinti visų formų skurdą, visuomenės atskirtį ir badą. Taip pat užtikrinti aprūpinimą maistu ir geresne mityba jautriausias visuomenės grupes. Antroji kryptis – sveika gyvensena. „Mes siekiame skatinti sveiką gyvenseną, aktyvų judėjimą ir stiprinti visų amžiaus grupių gyvenimo kokybę. Pradedame tai daryti pirmiausia nuo savęs, organizacijos viduje turime fiziniam aktyvumui inspiruoti skirtą iniciatyvą „ACME Cup“. Tada šias idėjas bandome perkelti už organizacijos ribų ir paremti jų plėtojimą tarp įvairių žmonių“, – kalbėjo Martina Juzėnė.

Trečioji „ACME Grupės“ socialinės atsakomybės kryptis – įkvėpti žmones mokytis visą gyvenimą. Įgyvendinant veiklas šioje srityje siekiama skatinti kokybišką švietimą, vertybių ugdymą ir galimybę mokytis visą gyvenimą. Paskutinioji kryptis – gamtos ir gyvūnų saugojimas. Šios krypties veiklų tikslas – mažinti klimato kaitą ir kaitos padarinius bei skatinti atsakingą (sausumos ir jūrų) gyvūnų priežiūrą. „Stengiamės įsigilinti į kiekvieną paramos užklausą ir nuspręsti, kaip galėtume prisidėti savo pagalba, taip pat patys inicijuojame pagalbą, ieškome kam ji būtų aktuali“, – apie darbo grupės veiklos specifiką pasakojo „Gerų darbų“ komandos vadovė.