ACME įmonių grupės apyvarta pirmąjį pusmetį augo 43 proc.
2015 metų pirmąjį pusmetį konsoliduota neaudituota ACME įmonių grupės apyvarta, palyginus su analogišku periodu pernai, augo 43 proc. ir pasiekė 135,8 mln. eurų, skaičiuojant be PVM.
Didžiausią įtaką augimui turėjo įmonės „AVAD Baltic“ apyvarta, didėjusi 167,9 proc. ir pasiekusi 46 mln. eurų, be PVM. Įspūdingą augimą labiausiai lėmė tai, jog kovo mėn. įmonė tapo autorizuotu išmaniųjų telefonų „iPhone” platintoju Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Iki tol „AVAD Baltic“ atstovavo visus „Apple” produktus, išskyrus išmaniuosius telefonus „iPhone”.
,,ACC Distribution“ ir jai priklausančių įmonių, užsiimančių informacinių technologijų, verslo sprendimų, namų elektronikos, programinės įrangos, buitinės ir kitos technikos platinimu, apyvarta pirmąjį pusmetį augo 23,5 proc. ir pasiekė 86 mln. eurų, be PVM. Labiausiai apyvartos didėjimą lėmė stambiosios buitinės technikos pardavimai, augę 144 proc., „ASUS“ išmaniųjų telefonų pardavimai, augę 115 proc. ir pardavimų augimas verslas verslui kanale (B2B). Remiantis „GFK“ duomenimis, „ACC Distribution“ atstovaujamų prekinių ženklų („ASUS“, „ACER“, „DELL“ ir „LENOVO“) nešiojamieji kompiuteriai užima 73 proc. Baltijos šalių rinkos. Šiais metais įmonė planuoja viršyti 200 mln. eurų apyvartą, skaičiuojant be PVM.
„ACME Europe“ ir jai priklausančių įmonių, užsiimančių kompiuterių priedų ir apšvietimo produktų gamyba, apyvarta augo 16,8 proc., pasiekdama 4,6 mln. eurų, be PVM. Didžiausią įtaką augimui darė sėkmingas LED lempų įvedimas į didžiuosius Baltijos šalių prekybos tinklus. Prie apyvartos didėjimo prisidėjo ir išaugę planšetinių kompiuterių pardavimai bei sėkmingas naujos produktų kategorijos, veiksmo-sporto kamerų, įtraukimas į asortimentą. Didėjantys pardavimai į Vokietiją, Vengriją, Čekiją ir Slovakiją sudarė 81 proc. apyvartos augimo.
Kitos ACME įmonių grupės verslo krypties – žvyro kasybos – apyvarta augo 30 proc., pasiekdama 987 tūkst. eurų, be PVM. Labiausiai augimą lėmė palankios žiemos oro sąlygos, beveik nestabdžiusios žvyro kasybos darbų. Prie augimo prisidėjo ir naujai įsigyti žvyro transportavimo konvejeriai, padėję optimizuoti procesus ir padidinę gamybos pajėgumus.
Kasmet didėjantys ACME įmonių grupės pardavimai skatina ir naujas investicijas. Praeitų metų pabaigoje pradėtos vystyti dvi naujos verslo kryptys – interjero elementų iš pelkių ąžuolo gamyba ir pluoštinių kanapių auginimas bei perdirbimas.
Iki šiol pelkių ąžuolas, dėl ypač aukštos kainos ir medžiagos deficito, buvo naudojamas tik suvenyrams ar aksesuarams gaminti. ACME įmonių grupei priklausanti kompanija „Grigo” pradėjo iš jo gaminti grindis, interjero apdailos elementus bei lukštą, patentuotą pagal savo gamybos technologiją. Grindys, pagamintos iš pelkių ąžuolo, jau spėjo sulaukti tarptautinio pripažinimo – „Red Dot Award Winner“ apdovanojimo.
Didžiausią įtaką pluoštinių kanapių verslo pradžiai padarė pasikeitę Lietuvos įstatymai ir tinkama aplinka. Darbą su kanapėmis įmonė „Agropro“ pradėjo 2013 m., Lietuvoje įsigaliojus leidimui jas auginti. 2014 m. įmonė pasėjo 500 ha, šiais metais – 1500 ha, o kitais metais planuoja pasėti 2500 ha pluoštinių kanapių ir pilnai apkrauti naujai pasistatytą gamyklą Kauno r.