Grįžti
Naujienos

„ACME Grupės“ pajamos pernai augo iki 654 mln. Eur

Vienos didžiausių Baltijos šalyse didmeninės prekybos el. įrenginiais, filmais ir kitomis verslo sritimis užsiimančių bendrovių grupės „ACME Grupė“ konsoliduotos pajamos 2021 m. augo 12 proc. ir pasiekė 654 mln. Eur, kai 2020 m. jos siekė 584 mln. Eur. Grynasis grupės pelnas augo net du kartus ir 2021 m. sudarė 19,3 mln. Eur, 2020 m. jis augo iki 9 mln. Eur.  

Bendrovių grupės eksportas sudarė 58 proc. visos apyvartos, o eksportas vykdytas į 48-ias užsienio šalis. „ACME Grupės“ bendrovėse Baltijos šalyse dirba per 430 darbuotojų.

Praėjusiais metais „ACME Grupės“ 36-ių bendrovių, veikiančių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, verslo rezultatams ir augimui daugiausiai įtakos turėjo nuo pandemijos pradžios tebesitęsianti pagrindinių grupės bendrovių platinamų elektroninių įrenginių paklausa rinkoje, pradėtos partnerystės su naujais įrenginių gamintojais, nuolat atnaujinamas tiekiamų produktų krepšelis ir aktyvus naujų grupės veiklų plėtojimas.

„Antrieji pandemijos metai daliai bendrovių nepašykštėjo iššūkių, vis dar trūko rinkoje elektroninių įrenginių, buvo apribota kino teatrų veikla, netrūko kitų pandemijos suvaržymų. Nepaisant to, grupės bendrovėms pavyko greitai reaguoti, užtikrinti el. įrenginių tiekimo grandinę, pasiūlyti rinkai naujų prekės ženklų ir išnaudoti naujai atsiradusias verslo galimybes.

Daug dėmesio bendrovėse teikėme veiklos procesų efektyvumui, grupėje – investicijoms į esamas ir naujas verslo sritis – atsinaujinančią saulės ir vėjo energetiką, nekilnojamąjį turtą. Siekiame ne tik augti tvariai, bet vystyti tvarias verslo sritis.“, – įžvalgomis apie praėjusius metus dalijasi „ACME Grupės“ vadovas Sergej Artemiuk.

Jis priduria, „ACME Grupė“ pernai didelį dėmesį taip pat skyrė veiklos atitikties ir reguliacinių reikalavimų užtikrinimui ir augančio verslo rizikų valdymui.

Investicijos į tvarią energetiką

Praėjusius metus „ACME Grupė“ pradėjo investicijomis į atsinaujinančios elektros energijos projektus. Su šia sritimi dirba grupei priklausanti bendrovių grupė „ACME Solar Group“, kuri šiuo metu vienija 7 bendroves. Viena jų yra UAB „Relit“, pastaroji valdo 9 MW galios 5-ių vėjo jėgainių parką Lumpėnuose, Pagėgių rajone, kita – UAB „Pirmas vėjas“, kuri šiuo metu vysto 6-ių vėjo jėgainių parką. Bendra parko galia sieks 13,8 MW, o elektros gamybą planuojama pradėti iki šių metų pabaigos.

 „ACME Solar Group“ savo portfelyje taip pat sukaupė beveik 70 MW galios nutolusių saulės jėgainių parkų, kurių dalis (5,2 MW) bus pastatyta ir parduota dar šiais metais, o 2023 m. bus plėtojama likusi parkų dalis.

Rinkoje išsiskyrė „Apple“ įrenginiai

„ACME Grupės“ valdomos bendrovės „AVAD Baltic“, kuri atstovauja „Apple“ prekės ženklo įrenginius Baltijos šalyse, 2021-ųjų veiklos rezultatai buvo sėkmingi: pardavimo pajamos augo 8 proc. iki 350 mln. Eur, kai 2020 m. jos siekė 324 mln. Eur. 

„Pajamų augimui daugiausiai įtakos turėjo vis didesnis Baltijos šalių gyventojų „Apple“ įrenginių pasirinkimas – tai liudija ir didėjanti „Apple“ įrenginių rinkos dalis. Remiantis „BRC Group“ duomenimis, pernai rinkoje buvo populiariausios dvi įrenginių kategorijos – mobilieji telefonai „iPhone“ ir nešiojami kompiuteriai „MacBook“. „iPhone“ Baltijos šalių rinkos dalis praėjusiais metais augo nuo 39 iki 43 proc. (verte, Eur.), o jų pardavimo pajamos – 19 proc. ir siekė 202 mln. Eur (2020 m. – 169 mln. Eur). Tuo metu „MacBook“ rinkos dalis pernai ūgtelėjo nuo 20 iki 23 proc. (verte, Eur.), o pajamos augo net 61 proc. iki 66 mln. Eur (2020 m. – 41 mln. Eur)“, –  teigia „ACME Grupės“ vadovas.

IT įrenginių paklausa nuosekliai augo

„ACC Distribution“ – didmeninės prekybos elektronikos įrenginiais bendrovių grupės – pardavimų pajamos 2021 m. augo iki 299 mln. Eur, tai yra 17 proc. daugiau nei 2020 m. Pasak S. Artemiuk, praėjusiais metais tęsėsi daugelio elektroninių įrenginių kategorijų paklausos augimas – bendrovei pavyko ne tik užtikrinti sklandų įrenginių tiekimą, bet ir pasiūlyti savo verslo klientams platų įrenginių asortimentą.

2021 m. augo didžiųjų IT prekių kategorijų – nešiojamųjų kompiuterių, planšetinių kompiuterių ir monitorių – paklausa. Tarp IT prekių bendrovei didžiausią augimą pavyko pasiekti planšetinių kompiuterių kategorijoje – pernai pajamos augo 75 proc.  Prie bendrovės verslo plėtros stipriai prisidėjo aktyvus smulkios buitinės technikos, televizorių ir išmaniųjų laikrodžių kategorijų vystymas – visose šiose kategorijose bendrovės pajamos augo daugiau nei 70 proc., ženkliai sparčiau nei bendrai Baltijos šalių rinkoje.  

Kiti pajamų ir pelningumo augimą lemiantys veiksniai: nuoseklus bendrovės atstovaujamų kategorijų bei prekės ženklų atnaujinimas – per praėjusius metus bendrovė pasirašė 25 bendradarbiavimo sutartis su naujais elektronikos įrenginių gamintojais – ir vidinių procesų efektyvinimas.

Išlaikė tokias pačias pajamas

„ACC Distribution“ priklausančiai elektronikos įrenginių remonto paslaugas teikiančios bendrovės „Servisa ICT“ pajamos 2021 metais išliko panašiame lygyje, kaip ir pirmaisiais pandemijos metais. Nors visa šio sektoriaus rinka Lietuvoje traukėsi, bendrovės pajamos pasiekė 2,6 mln. Eur (2020 m. – 2,5 mln. Eur).

Pernai bendrovė aktyviai plėtojo veiklą naujose srityse – pradėjo bendradarbiavimą su naujais verslo partneriais, buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su „Panasonic“ ir „Blaupunkt“. Jau šiemet bendrovė savo pajamų portfelį spėjo paauginti 15 proc. – „Servisa ICT“ šiuos metus planuoja pabaigti pasiekusi 3 mln. Eur pajamas.

Kiną toliau lydėjo pandemijos iššūkiai

Tebesitęsiant pandemijai, kino filmų distribucijos bendrovei „ACME Film“ nepritrūko iššūkių, tačiau metus ji baigė pelningai. Daugiau nei pusmetį Baltijos šalyse galioję veiklos apribojimai ir kur kas mažesnis kino studijų sukurtų kino filmų skaičius sumažino gyventojų lankymąsi kino teatruose. Tai buvo lemiamas veiksnys ir „ACME Film“ pardavimo pajamoms: pernai „ACME Film“ bendrovių grupės pajamos sudarė 3,6 mln. Eur – tai 28 proc. mažiau nei 2020 m., kuomet veiklos pajamos siekė 5 mln. Eur.

„Veiklos kaštų optimizavimas, valstybės skirtos subsidijos verslui bei sėkmingas paskutinis veiklos ketvirtis leido bendrovei metus pabaigti pelningai, nepaisant ženkliai nukritusios apyvartos. Panaikinus apribojimus, kokybiškas kino turinys vis daugiau pritraukia lankytojų į kino teatro sales, o tam tikrų kino filmų atvejais pasiekė net ikipandeminį žiūrovų skaičių“, – veiklos rezultatus aptaria S. Artemiuk.

Proveržis NT srityje

Verslo administracines ir sandėliavimo paskirties nuomos patalpas valdanti ir prižiūrinti „ACME NT“ pernai pajamas augino net 37-iais proc. iki 994 tūkst. Eur (2020 m. – 721 tūkst. Eur). Pernai bendrovė Kaune įsigijo, rekonstravo ir atidarė 4 tūks. kv. m verslo centrą „J196“. „ACME NT“ drauge su partneriais taip pat pradėjo projektuoti modernų 180 gyvenamosios paskirties apartamentų kartu su 500 kv. m SPA centru kompleksą „Nativo“ Monciškėse, Palangoje.

Augant gyvenamosios paskirties būsto poreikiui, „ACME Grupės“ valdomo „Drąseikių karjero“ pajamos palyginti su 2020 m. augo 11 proc. ir pasiekė 3 mln. Eur (2020 m. – 2,7 mln. Eur).

Planuose – nuosaikus verslo plėtojimas ir tvarumo puoselėjimo kryptis

Šiuos metus „ACME Grupės“ bendrovės „ACC Distribution“ ir „ACME Film“ pradėjo bendradarbiavimo ir prekybos sustabdymu su klientais Rusijoje bei Baltarusijoje. Kitos grupės bendrovės jokios veiklos su šiomis šalimis nevykdė.

Pasak grupės direktoriaus, bendradarbiavimo nutraukimas su šiomis šalimis neturės reikšmingos įtakos 2022 m. grupės rezultatams, prarastos pajamos bus kompensuotos iš naujų verslo krypčių.  „Šių metų pirmasis pusmetis, nepaisant karo Ukrainoje, buvo gana sėkmingas. Tačiau kaip atrodys antrasis pusmetis dėl didelio kintamų geopolitinių, energetikos ir ekonomikos veiksnių neapibrėžtumo nuspėti gana sudėtinga. Tikimės išlaikyti nuosaikų pajamų augimą“, – teigia S. Artemiuk.

Bendrovių grupės vadovas taip pat apibendrindamas priduria, kad šiemet grupė dar daugiau fokusuojasi į verslo rizikų valdymo ir visapusiško tvarumo temą: „Verslo tvarumui šiemet skiriame išskirtinį dėmesį, gryniname sritis, kuriose norime atlikti visus reikiamus namų darbus ir plėtoti šią sritį visapusiškai – tiek formuojant ir ugdant komandą, tiek plėtojant darbo principus ir verslo sprendimus“.