Grįžti
Naujienos

„ACME Grupė“ žengia į alternatyvios energetikos rinką

„ACME Grupė“ nuo šių metų pradeda veiklą alternatyvios energetikos srityje ir įsteigia uždarąją akcinę bendrovę „ACME Solar Group“. Minėta bendrovė užsiims saulės energetikos projektų vystymu ir jų valdymu. Pirmieji energijos pajėgumai rinkai bus pasiūlyti jau 2021 m. pirmąjį pusmetį, o pirmasis nutolęs saulės parkas gamins daugiau nei 500 000 kWh elektros energijos per metus. 

Šių investicijų UAB „ACME Grupė“ ėmėsi siekdama diegti vis daugiau tvaraus verslo praktikų savo veikloje. „Atsinaujinančios energetikos sritimi pradėjome domėtis prieš 1,5 metų. Kadangi esame technologijų ekspertai, siekiantys tvarumo savo versle, noras patiems vystyti atsinaujinančios energetikos projektus – buvo logiškas“, – sakė UAB „ACME Grupė“ direktorius Sergej Artemiuk, pridurdamas, kad kol kas pirmąsias saulės elektrines numatyta steigti Lietuvoje.

Anot vadovo, į šią veiklą 2021 m. planuojama investuoti apie 2 mln. eurų. Žadama rinkai pasiūlyti 5 megavatų (MW) galios projektų kasmet. Pirmoji 0,5 MW galios saulės elektrinė pradėti veikti turėtų kitų metų pirmąjį pusmetį, o įrangą jai tieks „ACME Grupei“ priklausanti bendrovė „ACC Distribution“.

„Esame sau išsikėlę ambicingus tikslus. Norime kurti ilgalaikę vertę visuomenei. Saulės energija yra viena iš draugiškiausių aplinkai. Jos gavybos metu į aplinką nepatenka žalingos medžiagos ir teršalai. Išgaunant elektros energiją iš atsinaujinančio šaltinio – saulės – mažinamas CO2 išmetamas kiekis atmosferoje. Be to, mes jau daugiau nei 27 metus dirbame technologijų srityje: atvežame naujausius elektros įrenginius į Baltijos ir kitas šalis. Tikime, kad mūsų sukaupta patirtis technologijų srityje, platus požiūris ir atsinaujinimas leis tobulėti, kurti gerovę ne tik sau, bet ir visuomenei”, – teigė S. Artemiuk.

Šiuo metu „ACME Grupė“ vienija 34 bendroves, kurios veikia 3 šalyse. Grupės bendrovėse Baltijos šalyse dirba 409 darbuotojai. „ACME Grupės“ bendrovės eksportuoja elektroninius įrenginius ir kitus produktus į 42 valstybes.