Grįžti
Naujienos

„ACME Grupė“ pardavė karjerų verslą Didžiosios Britanijos „SigmaRoc PLC“ 

Viena didžiausių Baltijos šalyse didmeninės prekybos elektros įrenginiais, filmais, tvaria energetika ir kitomis verslo sritimis užsiimančių Lietuvos kapitalo įmonių grupių „ACME Grupė“ pasitraukė iš karjerų verslo ir pardavė jį Didžiosios Britanijos įmonei „SigmaRoc PLC“.

 „ACME Grupė“ jau perdavė bendrovei „SigmaRoc PLC“ visos „ST Investicijos“ įmonių grupės nuosavybės teises. „ST Investicijos“ valdo Lietuvoje penkių naudingų žemės išteklių telkinius Kauno raj., Utenos raj., Kaišiadorių raj., Širvintų raj., Lazdijų raj. 

„Londono vertybinių popierių biržoje kotiruojamas strateginis investuotojas pasirinko mūsų valdomas karjerų bendroves dėl jų suteikiamų plėtros galimybių ir toliau šį verslą nuosekliai plėtos. Pasitraukusi iš šios rinkos „ACME Grupė“ koncentruosis į pagrindines veiklos kryptis ir dar labiau telksis į neseniai pradėtus tvarios energetikos verslus: saulės ir vėjo jėgainių parkų plėtrą. Šioje srityje esame išsikėlę ambicingus tikslus, norime kurti ilgalaikę vertę visuomenei“, –  teigia „ACME Grupės“ vadovas Sergej Artemiuk.

Šio sandorio metu „SigmaRoc PLC“ su visais grupės karjerais perimė vieną didžiausių Kauno rajono telkinių – Drąseikių karjerą, kuris eksploatuojamas daugiau nei 70 metų, yra turtingas smėliu, žvyru, skalda. Šios medžiagos daugiausiai naudojamos nekilnojamo turto statybose ir gaminant betoną. Tarp sandorio objektų yra ir naujausias „ACME Grupės“ karjeras – Utenos rajone esantis Kvyklių karjeras. Skaičiuojama, kad jo smėlio, žvyro, skaldos ištekliai gali viršyti 10 mln. kubinių metrų.

Karjerus įsigijusi „SigmaRoc PLC“ yra specializuota statybos medžiagų išteklių valdytoja, kuri investuoja ir plėtoja karjerus bei juos valdančias įmones Europoje.

„Nuosekliai investuojame į aukštos kokybės karjerus, kurie leidžia išgauti tinkamos kokybės medžiagas, skirtas naudoti statybose, žemės ūkyje, aplinkosaugos ir pramonės srityse. Šis sandoris yra pirmas Lietuvoje ir vienas iš strateginių žingsnių stiprinant pozicijas Baltijos šalyse“, –  teigia „SigmaRoc PLC“ veiksmus Baltijos regione koordinuojančios įmonės „Nordkalk“ viceprezidentas bei „Baltic aggregates“ vadovas Gediminas Skvernys. 

Šiuo metu „ACME Grupei“ priklauso 37 bendrovės, veikiančios Baltijos šalyse. Grupės bendrovės užsiima elektronikos ir buitinių prietaisų platinimu, priežiūra, kino filmų platinimu, tvarios energetikos parkų ir nekilnojamo turto projektų plėtojimu. Bendrovių grupėje dirba 440 darbuotojų komanda, o 2022 m. bendrovių grupės apyvarta siekė 747 mln. EUR. 

„SigmaRoc PLC“ yra specializuota karjerų eksploatavimo grupė, kuri investuoja, tobulina, integruoja įmones karjerų srityje Europoje. Grupėj šiuo metu priklauso 84 karjerai, kuriuose dirba 2050 darbuotojų, o bendra apyvarta 2022 m. buvo 538 mln. svarų (apie 624 mln. EUR).