Grįžti
Naujienos

ACME Grupė pandemiją pasitiko gerai pasirengusi

Vienos didžiausių Baltijos šalyse didmeninės prekybos elektronikos įrenginiais bendrovių grupių „ACME Grupė“ konsoliduotos pajamos 2020 m. augo 40 proc. ir pasiekė 584 mln. Eur, 2019 m. pajamos siekė 416 mln. Eur. Grupės grynasis pelnas 2020 m. sudarė 9 mln. Eur, 2019 m. pastarasis rodiklis buvo 4 mln. Eur. Daugiausiai verslo augimui praėjusiais metais įtakos turėjo grupės verslų diversifikacija, naujų verslo krypčių paieškos ir elektronikos įrenginių paklausa, kuri išaugo prasidėjus COVID-19 pandemijai.

„Šiuo metu grupę sudaro 36 bendrovės, veikiančios Baltijos šalyse. Praėję metai mums tapo savęs išbandymo laikotarpiu. Neapibrėžtumas dėl pandemijos, elektronikos įrenginių trūkumas rinkoje, uždaryti kino teatrai, kasdien besikeičiantys reikalavimai darbuotojų ir klientų saugumui užtikrinti, arši konkurencija ir spartus darbo tempas leido suvokti, kad ir kas nutiktų rinkoje, mes nebijome ir esame pasiruošę veikti. Sugebėjome per vieną naktį užtikrinti, jog keli šimtai „ACME Grupės“ darbuotojų imtų dirbti nuotoliniu būdu be jokių sutrikimų. Mums pavyko žaibiškai reaguoti į nuolat besikeičiančią situaciją. Skyrėme daug dėmesio efektyvumui ir procesams, nors augimo stadijoje nebuvo paprasta tai įgyvendinti. Visa vadovų komanda dėjo milžiniškas pastangas, kad augimas būtų tvarus, o darbuotojai jaustųsi saugūs, žinotų, jog jais pasitikima ir neperdegtų. Visų mūsų susitelkimo ir didelių pastangų dėka, pavyko augti ir suvaldyti tą augimą“, – savo įžvalgomis apie sėkmingų praėjusių metų priežastis pasidalijo bendrovių grupės valdybos pirmininkas Tomas Palšis.

Filmų platinimo industrijai metai buvo kupini iššūkių

„Mūsų valdomai „ACME Film“ bendrovių grupei praėję metai sukėlė nemažai sunkumų, filmų platinimo veikla tik šiemet pradeda stotis ant kojų. Nors pirmuosius du 2020 m. mėnesius platintojas turėjo didelių filmų premjerų, pavyko užsidirbti iš bendrovės sukurto filmo „Importinis jaunikis“, tačiau nuo kovo mėnesio, prasidėjus pandemijai ir uždarius kino teatrus, bendrovė neteko apie 90 proc. pajamų. Šio verslo komanda visais būdais stengėsi išlaviruoti sudėtingoje situacijoje: ženkliai sumažino įmonės kaštus, didino skaitmeninės filmų nuomos pardavimus, vasarą, atlaisvinus karantino apribojimus, išleido keletą sėkmingai pasirodžiusių filmų. „ACME Film“ bendrovių grupė 2020 m. sugeneravo 5 mln. Eur pajamų, tačiau tai buvo 43 proc. mažiau nei 2019 m., kuomet verslas gavo 8,8 mln. Eur pajamų. Dėl besikeičiančių vartotojų įpročių ir naujų tendencijų pasaulinėje kino industrijoje, įmonė pandemijos poveikį jaus dar ilgai. Tiesa, komanda užsispyrimo ir entuziazmo nepraranda, seka karantino laisvinimus ir ruošiasi naujų kino filmų premjeroms“, – sakė „ACME Grupės“ direktorius Sergej Artemiuk.

Įtemptas pasiūlos ir paklausos santykis didmeninėje elektronikos įrenginių prekybos rinkoje

Vienai didžiausių „ACME Grupės“ valdomų didmeninės prekybos elektronikos įrenginiais bendrovių grupių „ACC Distribution“ 2020 m. pavyko išlaviruoti pandemijos akivaizdoje. Net ir trūkstant prekių rinkoje, bendrovių grupės komanda užtikrino stabilų jų tiekimą klientams Baltijos šalyse. Konsoliduotos „ACC Distribution“ grupės pajamos 2020 m. augo 5,6 proc. ir viršijo 255 mln. Eur. Pasak S. Artemiuk, „ACC Distribution“ koncentravosi į namų rinkas Baltijos šalyse. Komandos susitelkimas, dėmesys partneriams, prekių krepšelio atnaujinimas ir nuoseklus strateginio tikslo įgyvendinimas, padėjo auginti pajamas Baltijos šalyse 27 proc. bei padidinti užimamą rinkos dalį. Didžiausias augimas pasiektas planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių, monitorių bei spausdintuvų rinkose, taip pat 3 kartus išaugo rinkos dalis smulkios buitinės technikos kategorijoje. Svarbu paminėti, kad „ACC Distribution“ ir praėjusiais metais ieškojo naujų verslo krypčių, o šiemet iš elektrinių transporto priemonių verslo „E. Mobility“ ir sporto bei laisvalaikio produktų tikisi papildomų 1 mln. Eur pajamų.

„Apple“ pardavimai augo visose produktų kategorijose

Kitai „ACME Grupės“ valdomai „Apple“ prekiniu ženklu pažymėtus elektronikos įrenginius parduodančiai bendrovei UAB „AVAD Baltic“ praėję metai buvo sėkmingi. Minėtos bendrovės pardavimo pajamos lyginant 2020 m. su 2019 m. išaugo kone du kartus ir pasiekė beveik 324 mln. Eur. „Pajamų augimui daugiausiai įtakos turėjo ženkliai didėjančiois „Apple” rinkos dalys visose produktų kategorijose, taip pat pasikeitęs bendradabiavimo modelis su „Apple”, dėl kurio išsiplėtė bendradarbiavimas su telekomunikacijų bendrovėmis. Vien „iPhone“ tiekimo mobiliojo ryšio operatoriams pardavimo pajamos buvo 116 mln. Eur ir sudarė 36 proc. visos 2020 m. apyvartos“, – teigė „ACME Grupės“ direktorius.

Elektronikos įrenginių remontas pandemijos metu buvo sustojęs tik trumpam

„ACC Distribution“ priklausančiai elektronikos įrenginių remonto paslaugas teikiančiai grupės bendrovei UAB „Servisa ICT“ 2020 m. buvo sunkiai prognozuojami. Pirmojo karantino metu pajamos krito 40-60 proc. Teko skubiai prisitaikyti prie naujų aplinkybių rinkoje. Norint klientus apsaugoti nuo COVID-19, jiems buvo 100 proc. kompensuojamos kurjerių išlaidos, patirtos pristatant įrenginius remontui. Atlaisvinus karantino apribojimus, trečiąjį metų ketvirtį pajamas pavyko šiek tiek padidinti. 2020 m. „Servisa ICT“ sugeneravo 2,5 mln. EUR pajamų, kurios buvo 8 proc. mažesnės nei 2019 m., kai siekė 2,7 mln. Eur. „2019 m. pardavusi savo dukterines bendroves Latvijoje ir Estijoje, „Servisa ICT“ savo veiklą 2020 m. koncentravo Lietuvoje augindama ne tik tradicinių IT produktų krepšelį, bet ir paspirtukų, robotų siurblių ir kitų išmaniųjų produktų remontą. Taip pat kartu su „ACC Distribution“ ir kitomis bendrovėmis dalyvavo vystant IoT (angl. daiktų interneto) projektus“, – įžvalgomis apie elektronikos įrenginių remonto rinką dalijosi S. Artemiuk.

Karjerų ir nekilnojamojo turto vystymo verslai prisidėjo prie „ACME Grupės“ augimo

Praėję metai išskirtiniai buvo nekilnojamojo turto bei karjerų industrijoms. Augant gyvenamosios paskirties būsto poreikiui, „ACME Grupės“ valdomas UAB „Drąseikių karjeras“ 6 proc. augino pajamas lyginant su 2019 m. ir pernai pasiekė 2,8 mln. Eur pajamų.

Grupės nekilnojamojo turto valdymo bendrovė UAB „ACME NT“, kuri administruoja daugiau nei 15 000 m2 nuomojamo ploto,  taip pat augino pajamas net 17 proc. ir 2020 m. pasiekė 712 tūkst. Eur.

Stipri organizacijos kultūra, naujų verslo krypčių paieškos, geras IT pasirengimas padėjo amortizuoti duobėtą pandemijos pradžią

Apibendrindamas praėjusių metų „ACME Grupės“ rezultatus S. Artemiuk patikino, kad pirmojo karantino metu grupės IT skyriuje dirbantys specialistai užtikrino sklandų darbų tęstinumą administracijos darbuotojams ėmus dirbti nuotoliniu būdu. „Darbuotojų funkcijų atlikimas nebuvo sutrikdytas, o IT sistemos veikė nepertraukiamai. Taip pat buvo imtasi visų saugumo priemonių, kad apsaugotume žmones nuo užsikrėtimo COVID-19. Daug dėmesio skyrėme darbuotojų sveikatai ir gerovei: suteikėme visas reikiamas priemones darbui nuotoliniu būdu, investavome į vidinę komunikaciją, darbuotojų fizinį aktyvumą, rūpinomės emocine sveikata, nuotoliniu būdu organizavome vidinius mokymus ir bendrųjų kompetencijų stiprinimo renginius. Manau, stipri mūsų organizacijos kultūra, naujų verslo krypčių paieškos, verslų diversifikacija ir geras IT sistemų išvystymas lėmė, jog praėję pandemijos metai mūsų organizacijai didelės grėsmės nesukėlė“, – sakė „ACME Grupės“ direktorius.

Ateities planuose – siekis neprarasti budrumo ir plėtoti naujas verslo kryptis

Pandemija ir vis dar įtempta pasaulinė elektronikos įrenginių gamybos bei tiekimo situacija, pasak S. Artemiuk, neleidžia prarasti budrumo. 2021 m. pirmojo pusmečio rezultatai yra geri ir atitinka verslo augimo lūkesčius, tačiau antrąjį pusmetį ypač sudėtinga prognozuoti, nes laisvėjant karantinui, žmonių vartojimo įpročiai keičiasi – turimas pajamas nukreipiant į didesnį paslaugų vartojimą.

2021 m. „ACME Grupė“ startavo su investicijomis į naujas verslo kryptis. Viena jų – atsinaujinančios elektros energijos projektų vystymas. Šiuo metu jau vykdomi darbai saulės ir vėjo jėgainių parkų išvystymui. Taip pat inicijuoti keli nekilnojamojo turto projektai, kurie rinkai bus pristatyti artimiausioje ateityje.