Grįžti
Naujienos

“ACME Grupė” drauge su komandos nariais jautriausioms visuomenės grupėms paaukojo 57 tūkst. eurų

Dar neseniai socialinė atsakomybė daugumoje įmonių buvo traktuojama kaip atskira, su pagrindine įmonės veikla mažai susijusi, dalis. Šiandien atsiranda įmonių, kurios socialinę atsakomybę geba integruoti į kasdieninę veiklą, procesus, komandos narių gyvenimą. Savo pavyzdžiu tai puikiai iliustruoja bendrovė „ACME Grupė“, kuri tradicinės „Gerų darbų mugės“ metu sujungė pagalbos jautrioms visuomenės grupėms idėjas ir drauge su visais komandos nariais paaukojo jautriausioms visuomenės grupėms net 57 923,91 Eur.

Nereikalingi daiktai prikelti antram gyvenimui

Šįmet „ACME Grupė“ drauge su labdaros organizacija „Happimess“ jau penktuosius metus iš eilės kvietė bendrovės komandos narius susirinkti į „Gerų darbų mugę“. Renginyje darbuotojai iniciavo įvairias veiklas ir aukojo lėšas,  kurias „ACME Grupės“ padaugino iš dešimties. Dalį surinktų lėšų bendrovė paskyrė labdaros organizacijai „Happimess“, kuri teikia paramą sunkiomis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms, ir kitą dalį – kitoms socialiai atsakingoms iniciatyvoms.

Šių metų renginys išsiskyrė tuo, kad visos veiklos buvo paremtos tvarumo ideologija, į kurią aktyviai įsitraukė daugiau nei keli šimtai grupės bendrovių darbuotojų. Vienoje iš veiklų – kūrybinėse dirbtuvėse buvo tapoma ant marškinėlių. Tai nauja „Happimess“ partnerių iš senų kolekcijų likusi apranga, kurią kiekvienas darbuotojas galėjo įsigyti už tam tikrą mokestį ir atnaujinti savo vaizduotės ir specialiai tekstilei skirtų dažų potėpiais.

Be nenaudojamų drabužių atgaivinimo, bendrovės darbuotojai taip pat buvo pakviesti peržiūrėti savo namų spintas ir atnešti aprangą, nenaudojamas medžiagų atraižas. „Iš šių rūbų ir medžiagų, bendrovės darbuotojai savo laisvu laiku siuvo daugkartinius pirkinių maišelius ir tokiu būdu prikėlė šias medžiagas antrajam gyvenimui. Maišelius galėjo įsigyti „ACME Grupės“ darbuotojai mugės metu, o visos surinktos lėšos buvo paaukotos Gerų darbų fondui.“, – pasakoja „ACME Grupės“ direktorius Sergej Artemiuk.

 Taip pat darbuotojai buvo paraginti aplankyti sandėliukus ir garažus, surinkti nenaudojamus daiktus ir atvežti į mugę, kurios metu buvo viskuo prekiaujama tam pačiam tikslui. „Visi mes kas kelis metus aplankome savo sandėliukus su tuščiomis dėžėmis, kurios pripildomos ir po to keliauja į šiukšlių dėžę. Dalis išmetamų daiktų būna visiškai geri, tiesiog jau nebereikalingi. Tačiau kiti, galbūt kaip tik jų ieško parduotuvėse. Turime išmokti neapkrauti ne tik namų nereikalingais daiktais, bet ir esant poreikiui pritaikyti gana kokybiškus, bet ne naujus daiktus savo aplinkoje. Tikime, kad tokios veiklos gali inspiruoti ne vienadienius pokyčius ne tik versle, bet ir kiekvieno mūsų komandos nario gyvenime. “, – kaip kilo ši idėja pasakoja „ACME Grupė“ vadovas Sergej Artemiuk.

Pasak S. Artemiuk, jeigu socialinės atsakomybės idėja gyvens kiekvienas komandos narys ir ją taikys ne tik darbo aplinkoje, bet ir už jos ribų, tuomet verslo socialiai atsakinga sritis bus išpildoma maksimaliai. „Juk bendrovė tai ne tik taisyklių rinkinys, pirmiausiai – tai žmonės.“, – papildo bendrovės direktorius.

Prie pagalbos kitiems prisideda ir tie, kuriems ji buvo suteikta

Šių metų renginio metu taip pat buvo vykdomas aukcionas, jo metu be visų paaukotų bendrovių daiktų parduotas specialus paveikslas, kurį nutapė Santariškių onkohemotologijos skyriuje sveikusi Mantė. Po įnirtingos kovos aukcioną laimėjo ir paveikslą įsigijo vienas iš „ACME Grupės“ steigėjų Stede Ingram. „Tegu šis paveikslas mums visiems visada primena, kad tik būdami ir veikdami kartu esame stiprūs “, – akcentavo Stede Ingram.

Prieš renginį su „Happimess“ susisiekė Mantės mama, kuri pasitarusi su dukra nusprendė jos kūrinį padovanoti organizacijai. Paveikslo autorė taip pat dalyvavo „Gerų darbų mugėje“ ir stebėjo aukcioną. „Gera būti dalimi organizacijos, kuri neseniai prisidėjo prie mano sveikimo. Jaučiuosi lyg padėčiau žmogui, kurio mintis ir jausmus visiškai suprantu. Juk neseniai ten buvau aš“, – kalbėjo Mantė.

Prisidėti gali visi

„Happimess“ savo veiklą pradėjo prieš penkerius metus, kai ją į pasaulį, daryti gerų darbų, paleido reklamos agentūra „Clinic 212”. Tądien į pasaulį buvo paleista maža parduotuvėlė, kurios ateitis nebuvo aiški. Šiandien prie projekto prisideda daugybė žmonių, aukodami savo vaikų išaugtus drabužius, avalynę ar nebereikalingus žaislus, taip pat įmonės, dovanodamos savo produkciją ar kartu su „Happimess“ kurdamos naujus produktus. „Prisidėti gali bet kas, mes visuomet rasime kaip tai galima padaryti. Svarbiausia yra noras daryti gerus darbus“, – sako „Happimess“ labdaros iniciatyvos vadovė Kristina Rutkauskienė.