Grįžti
Naujienos

„ACME Europe” bevielė garso kolonėlė „BAT” įvertinta už geriausią dizainą

Šių metų gegužės 2 d. buvo įtekti apdovanojimai nacionaliniame konkurse „Geras dizainas 2016”, kuris skirtas atrasti ir pažymėti geriausiam dizainui šalyje – Lietuvos įmonių produkcijai ir Lietuvos dizainerių darbams. Šiemet antrus metus iš eilės „Gero dizaino Lietuvos dizaino prizas 2016” atiteko „ACME Grupei” priklausančiai bendrovei „ACME Europe”. Apdovanojimas buvo įteiktas už dizainerio Juliaus Bučelio sukurtą nešiojamą bevielę garso kolonėlę „BAT”.

Anot „ACME Europe” Produktų kūrimo ir plėtojimo skyriaus direktoriaus Igno Rumbučio, bendrovė jau nebe pirmą kartą laimi tiek nacionalinius, tiek ir tarptautinius dizaino prizus už savo sukurtus ir gaminamus kompiuterių priedus. Bendrovės atstovas pastebi, kad keičiasi žmonių pirkimo bei daiktų vartojimo įpročiai. „Pastarieji nebenori įsigyti daugybės daiktų, jie perka rečiau, tačiau įsigydami daiktus, orientuojasi į jų kokybę, funkcionalumą, paprastumą, stilių. Šiandien pirkėjai nori, kad kolonėlė ar kitas priedas be trukdžių veiktų kartu su jų nešiojamuoju kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu. Mūsų dizaineriai vadovaujasi principu: „mažiau yra daugiau“. Kuriame stilingus aksesuarus, atitinkančius naujausias technologines ir dizaino tendencijas”, – sakė „ACME Europe” Produktų kūrimo ir plėtojimo skyriaus direktorius.

Igno Rumbučio teigimu, įmonė kurdama inovatyvius daiktus, analizuoja 3-5 metų perspektyvas. „Kurdami nešiojamą bevielę garso kolonėlę „BAT” stengiamės, kad naujas mūsų produktas turėtų 3 esminius komponentus: nepriekaištingą garsą, funkcionalumą, kokybę. Pasak „ACME Europe” Produktų kūrimo ir plėtojimo skyriaus direktoriaus, „Gero dizaino Lietuvos dizaino prizą 2016” laimėjusi kolonėlė, kaip ir visi „ACME Europe” sukurti „Urban harmony“ linijos produktai, pasižymi itin patogiu dizainu ir inovatyviais sprendimais. Kolonėlę itin lengva valdyti: paspaudus centre esantį mygtuką vieną kartą – muzika pradės groti, paspaudus antrą kartą – sustos, pasukus ratu – reguliuojamas garsumas ir kt. Centrinis funkcijų valdymas, sukant ratuką, žmonėms yra intuityvus, jis pritaikytas laikrodžiuose, buities prietaisuose ar automobiliuose.

Kolonėlė turi „Bluetooth“ ryšį, todėl ją itin lengva prijungti prie kito šią technologiją palaikančio prietaiso. Muzikos galima klausytis nuotoliniu būdu – kolonėlė veikia kaip „Bluetooth“ imtuvas. Be to, ji lengva, patogi nešiotis su savimi, nes turi specialią pintą virvę tvirtinimui. Baterija ilgai neišsenka – muzika groja net iki 8 valandų, todėl mėgstamų kūrinių galima klausyti tiek aktyviai judant mieste, tiek ir ilsintis gamtoje, nes kolonėlė atspari vandens lašams.

„ACME Europe” bevielė garso kolonėlė „BAT” (angl. šikšnosparnis) taip buvo pavadinata, siekiant suteikti išskirtiniam daiktui, įsimenantį pavadinimą, kuris buvo inspiruotas gamtos, kaip ir visi „ACME Europe” sukurti „Urban harmony“ linijos produktai. Pavadinimą taip pat padiktavo ir galimybė kolonėlę prisikabinti, ne tik horizontaliai pasidėti ant stalo. Vartotojams kolonėlė buvo pristatyta praėjusių metų pabaigoje. Šiuo metu ją galima įsigyti ne tik Lietuvoje, ji eksportuojama į Jungtinę Karalystę, Islandiją, Bulgariją, Baltarusiją, Rusiją, Graikiją, Maltą, Portugaliją, Gruziją, Kroatiją, Vengriją, Rumuniją Keniją, Juodkalniją, Lenkiją bei Skandinavijos šalis.