Grįžti
Naujienos

„ACC Distribution“ įmonių grupės konsoliduotos pajamos per 2018 m. pasiekė 238 mln. Er.

Per praėjusius metus „ACC Distribution“ įmonių grupės konsoliduotos pajamos paaugo 8 mln. ir pasiekė 238 mln. Eur. Vienos didžiausių Baltijos šalyse didmenine prekyba elektronikos įrenginiais užsiimančios įmonių grupės nuoseklų pajamų augimą nulėmė teikiami rinkai aktualūs sprendimai ir pridėtinių verčių kūrimas verslo partneriams.

„Informacinių technologijų įrenginių rinka, kurios didžiąją dalį sudaro nešiojamieji kompiuteriai, jau ne vienerius metus turi tendenciją mažėti. Nepaisant to, 2018 metais Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje išlaikėme stabilias šios kategorijos pajamas bei padidinome užimamą rinkos dalį.

Pernai Baltijos šalių stambios buitinės technikos rinka augo apie 5 proc., šiuo tikslu dėjome daug pastangų vystyti šios kategorijos asortimentą – pradėjome platinti „Hitachi“ šaldytuvus ir „Gorenje“ buitinę techniką. Tai leido per paskutiniuosius metus pasiekti daugiau nei 10 proc. kategorijos pajamų augimą.“, teigia „ACC Distribution“ vadovas Žymantas Baušys.

Pasak Ž. Baušio, vis didesnio vartotojų susidomėjimo sulaukia išmanieji ir išmaniųjų namų įrenginiai. Ypatingai populiarūs Baltijos šalyse 2018 metais buvo elektriniai paspirtukai „Segway“ – jų pardavimai augo net 4 kartus, pastebimas ir vis augantis susidomėjimas išmaniaisiais laikrodžiais, vieno iš gamintojų – „Fitbit“ pajamos per praėjusius metus Baltijos šalyse paaugo net keletą kartų.

Kitas svarbus „ACC Distribution“ segmentas – technologiniai sprendimai verslui. 2018 metais buvo skirta daug dėmesio šios produktų kategorijos plėtrai, kas atsispindėjo ir bendrovės veiklos rezultatuose. Per paskutiniuosius metus Baltijos šalyse serverių, saugyklų ir tinklo sprendimų pajamos augo daugiau nei 70 proc., komercinių ekranų – 30 proc., verslui skirtų kompiuterių – 15 proc.


„Nuolat stebime technologijų tendencijas ir plečiame savo asortimentą naujomis, didžiausią potencialą turinčiomis kategorijomis, kaip išmanieji namai (prekės ženklo „Ring” įrenginiai), išmanusis apšvietimas („Phillips Hue“ įrenginiai), išmanūs laikrodžiai (prekės ženklo „Amazfit” įrenginiai) ir išmani sodininkystė („Tregren“ įrenginiai). Taip pat rinkai pristatome daiktų interneto įrenginių sprendimus, skirtus valdyti ir kontroliuoti miestų infrastruktūrą, žemės ūkį, verslo biurus, namų ūkį ar kitą turtą”, akcentuoja „ACC Distribution“ vadovas.

Ž. Baušio teigimu, 2018 metai buvo ypatingi ir dėl kitos „ACME Grupės“ bendrovės „ACME Europe“ įsigijimo bei integracijos. „Šiais metais aktyviai dirbame su įsigytos bendrovės vystytu „ACME“ prekės ženklu Baltijos šalyse ir eksporto rinkose, tam vykdome „ACME“ prekės ženklo produktų asortimento bei paties prekės ženklo atnaujinimą. Tikimės, šis bendrovių sujungimas turės naudos tiek bendrovės veiklos efektyvumui, tiek mūsų partneriams teikiamų paslaugų kokybei.“, lūkesčiais dalijasi direktorius. 


Pasak bendrovės vadovo, „ACC Distribution“ ir toliau planuoja laikytis tos pačios strateginės krypties – ieškoti naujų ir rinkai aktualių įrenginių technologijų srityje ir plėsti teikiamas paslaugas. „Konkurencingoje rinkoje vis sunkiau išsiskirti teikiant tik standartines distribucijos paslaugas – konsultacijos, prie kliento poreikių pritaikyti logistikos sprendimai, IT sistemų integracijos, įėjimo į rinką strategija, inovatyvių projektų vystymas, parduotuvių lentynų priežiūra yra tik dalis veiklų, kuriomis stengiamės padėti savo partneriams“, – teigia Žymantas Baušys.


„ACC Distribution” grupėje dirba beveik 300 darbuotojų, kurie aptarnauja daugiau kaip 4000 klientų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Gruzijoje, Baltarusijoje ir Kaliningrade. „ACC Distribution“ šiuo metu atstovauja daugiau nei 200 informacinių technologijų, kompiuterinės technikos, programinės įrangos, garso, vaizdo ir fotografijos, kompiuterinių žaidimų bei buitinės technikos tiekėjų ir prekinių ženklų, tarp kurių yra tokie prekės ženklai, kaip „Asus“, „Dell“, „Intel“, „Hitachi“, „Lenovo“, „Microsoft“ ir kiti.

„ACC Distribution“ yra viena iš „ACME Grupės“ bendrovių.